Ząb zatrzymany to ząb całkowicie uformowany, który nie uległ wyrznięciu a od prawidłowego terminu jego wyrznięcia minęły 2 lata. Najczęściej zatrzymaniu ulegają zęby trzecie trzonowe (ósemki), górne kły (trójki), siekacze górne przyśrodkowe (jedynki) i drugie dolne przedtrzonowce (piątki).
Czytaj więcejJest właścicielem gabinetu Architektura Uśmiechu w swoim rodzinnym mieście - Kielcach. Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uzyskała II najwyższy wynik w Polsce z Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego. Odbyła szkolenie specjalizacyjne w Poradni Ortodoncji Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie zakończone Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym uzyskując tytuł specjalisty ortodoncji. Z Uniwersytecką Kliniką Stomatologiczną była związana do 2021 roku, gdzie prowadziła zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz nadzorowała pracę lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne z ortodoncji. Autorka publikacji z dziedziny ortodoncji w czasopismach naukowych oraz wystąpień na konferencjach naukowych. Stale podnosi kwalifikacje, uczestnicząc w kursach, konferencjach i szkoleniach prowadzonych przez wykładowców polskich i zagranicznych. Zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci, młodzieży i dorosłych.
Publikacja naukowa. Czasopismo "Ortodoncja w praktyce"
Czytaj więcejPublikacja naukowa. Czasopismo "Journal of Stomatology"
Czytaj więcejDiastema jest przestrzenią pomiędzy górnymi zębami siecznymi przyśrodkowymi (jedynkami).
Czytaj więcejPodczas leczenia ortodontycznego bardzo ważną kwestią jest utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Zalegająca płytka nazębna wokół elementów aparatu ortodontycznego może doprowadzić do powstania odwapnień (białych plam), próchnicy i chorób przyzębia.
Czytaj więcejCertyfikaty i szkolenia:
Nasz zespół